Komunikat dotyczący informacji podanej w Faktach TVN

This is a custom heading element.

16 listopada 2021

W związku z publikacją materiału w „Faktach” TVN (16 listopada 2021, godz. 19.00) pragniemy przede wszystkim ponownie zdementować nieprawdziwą informację, jakoby Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej dążyli do przejęcia terenu ochrony przyrody Świętokrzyskiego Parku Narodowego, czy szczytu Łysej Góry. Stanowczo temu zaprzeczamy.

Od upadku komunizmu w Polsce nieprzerwanie zabiegamy o odzyskanie całości zabudowań klasztornych, które zostały wzniesione przez Kościół, a w czasach zaboru rosyjskiego podstępnie odebrane. Pragniemy zatem sprawiedliwości dziejowej, aby klasztor znów mógł być klasztorem i służyć duszpasterstwu pielgrzymów i turystów, przybywających do najstarszego polskiego sanktuarium narodowego i pomnika historii oraz kultury Polskiej.

Misjonarze oblaci, którym w 1936 roku powierzono sanktuarium na Świętym Krzyżu, podnieśli je z ruiny i nadal dbają o utrzymanie jednego z najcenniejszych miejsc wiary, historii i kultury w Polsce.

Jednocześnie wyrażamy głęboki żal, że w planowanym przez tzw. środowiska ekologiczne liście do Ojca Świętego, adresaci bezkarnie powielają wielokrotnie dementowane kłamstwa i pomówienia.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w linkach poniżej.

 

o. Paweł Gomulak OMI

Koordynator Medialny Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

 

Zobacz: [Zamieszanie wokół Świętego Krzyża – Q&A]

Zobacz: [prof. K. Bracha: Sytuacja Świętego Krzyża jest nadal konsekwencją decyzji rosyjskiego zaborcy]

(zdj. główne – screenshot Fakty TVN)