Katowice: Dziękowali za 20 lat Klubu Wysoki Zamek

To jedno z dzieł Wspólnoty Dobrego Pasterza.

13 czerwca 2022

Dwudziestą rocznicę funkcjonowania Klubu Wysoki Zamek świętowano podczas Eucharystii w kościele św. Józefa na katowickim Załężu. Modlitwa zgromadziła członków Wspólnoty Dobrego Pasterza wraz z jej duszpasterzem, o. Andrzejem Kordkiem OMI, wolontariuszy i darczyńców. Oprawę muzyczną modlitwy zapewnił zespół „Sega Acu”.

O posłudze tej wspólnoty pisał św. Jan Paweł II

.

Wspólnota Dobrego Pasterza działa na terenie archidiecezji katowickiej od blisko 30 lat. Powstała z inicjatywy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W grudniu 1993 r. dekretem abp. Damiana Zimonia zaczęła oficjalnie działać jako publiczne stowarzyszenie wiernych Kościoła katolickiego. Działania wspólnoty są nakierowane na ludzi ubogich, bezdomnych oraz uzależnionych. Obecnie duszpasterzem wspólnoty jest o. Andrzej Kordek OMI.

Jednym z dzieł Wspólnoty Dobrego Pasterza jest Klub Wysoki Zamek. Stanowi alternatywę spędzania wolnego czasu dla młodzieży i dorosłych. W klubokawiarni nie ma alkoholu, odbywają się tutaj m.in. warsztaty, rekolekcje, spotkania autorskie. Od kilku lat funkcjonuje tutaj inicjatywa „Zupa w Kato”. W Klubie Wysoki Zamek co tydzień przygotowywane są posiłki dla ubogich i bezdomnych Katowic.

(pg/zdj. Michał Lucky)