Wspólnota Dobrego Pasterza na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach

Podopieczni i wolontariusze Klubu Wysoki Zamek wystawili sztukę "Bracia".

22 czerwca 2022

Na scenie Teatru Śląskiego w Katowicach wystąpili podopieczni oraz wolontariusze Klubu Wysoki Zamek. Zainscenizowali sztukę “Bracia’ w reżyserii Wojciecha Mierkułowa. Na widowni sceny w Malarni zasiedli najpierw uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci, a następnie przedstawiciele władz samorządowych, posłowie oraz przyjaciele i dobroczyńcy Wspólnoty Dobrego Pasterza w Katowicach. Polską Prowincję Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej reprezentował wikariusz prowincjalny – o. Józef Wcisło OMI.

Bracia to spektakl, który stawia w swoim centrum najważniejsze pytania ludzkości, które i dziś są nam bliskie. To opowieść o grzechu i świętości; wielkim cierpieniu oraz wielkiej miłości. Pragniemy zaprosić do wspólnej podróży poprzez dzieje pewnej niezwykłej rodziny – podano w fabule sztuki, która stała się jednocześnie częścią 5. Festiwalu Open the Door.

Sztuka zainicjowała obchody 20. lecia Klubu Wysoki Zamek oraz 6. Światowego Dnia Ubogich. Pełną relację fotograficzną z wydarzenia można obejrzeć na profilu społecznościowym Polskiej Prowincji KLIKNIJ

(pg)