Kokotek: Rekolekcje dla przełożonych

W Oblackim Centrum Młodzieży rozpoczęły się rekolekcje dla przełożonych. Potrwają do soboty.

23 stycznia 2023

„Razem czy osobno” – to temat tegorocznych rekolekcji dla oblatów. Temat dotyczy współpracy zakonników ze świeckimi. Impulsem był II Kongres Świeckich Stowarzyszonych z Oblatami. Europejska część światowego wydarzenia miała miejsce właśnie w Kokotku. Podczas nauk nie zabraknie także odniesienia do duchowej tradycji Zgromadzenia. W rekolekcjach uczestniczą przełożeni domów zakonnych z Polski oraz jurysdykcji zagranicznych (Białoruś, Szwecja i Norwegia, Ukraina, Rosja). Oprócz kończącego kadencję prowincjała, w rekolekcjach uczestniczy także prowincjał-nominat.

Aby być coraz bardziej dysponowanym do służenia Bogu w Jego Ludzie, co miesiąc i co roku zarezerwują sobie należyty czas na modlitwę osobistą i wspólnotową, na refleksję i odnowę. Doroczne rekolekcje trwające zazwyczaj jeden tydzień mogą być z pożytkiem poprzedzone lub przedłużone braterskimi spotkaniami i wymianą doświadczeń apostolskich – Konstytucja 35.

Rekolekcje potrwają do soboty. Podczas porannej Eucharystii rekolektanci odnowią śluby zakonne. Sesja otwarta jest również dla pozostałych oblatów.

(pg)