Korea: Ekumenicznie i międzyreligijnie [ZDJĘCIA]
Oblacka inicjatywa jednoczy ludzi różnych religii, kultur i klas społecznych.
Dom św. Anny na przedmieściach Seulu to inicjatywa prowadzona przez misjonarzy oblatów dla najbiedniejszych mieszkańców koreańskiej stolicy. Codziennie wydaje ciepłe posiłki dla bezdomnych, stara się zaradzać ich podstawowym potrzebom. W Domu św. Anny znajduje się również schronisko dla zagubionej młodzieży. Twarzą inicjatywy jest włoski oblat – ojciec Vincenzo Bordo. Przez władze koreańskie został uhonorowany obywatelstwem Kraju Spokojnego Poranka.
Korea: Rozdał 3 119 137 posiłków, uratował 39 759 młodych ludzi
Placówka jednoczy ludzi z pozornie sprzecznych środowisk… Można zobaczyć tutaj księdza katolickiego, zakonnice i pastora protestanckiego, którzy wspólnie mieszają zupy w ogromnych garach. Obok siebie stają chrześcijanie, muzułmanie i wyznawcy buddyzmu. To nie tylko piękne oblicze chrześcijaństwa, ale także ludzkiego braterstwa, o którym pisze papież Franciszek w encyklice „Fratelli tutti”.
Dom świętej Anny stał się laboratorium, które buduje lepsze społeczeństwo, poza różnicami klas społecznych, religijnymi, rasowymi i kulturowymi. Tworzymy piękniejszy świat, gdzie każdy praktykuje miłość, dzielenie się, zrozumienie i pomaganie – pisze o. Vincenzo Bordo OMI – Zakonnice pracują tutaj z muzułmanami. Buddyści przychodzą, aby przygotować jedzenie. Katoliccy księża i protestanccy pastorzy razem dbają o ubogich. Bezdomni są wolontariuszami dla innych bezdomnych. Mężczyźni i kobiety spotykają się, aby z radością przygotować obiad dla najbiedniejszych – wylicza.
(pg/zdj. V. Bordo OMI)
Z pasji do muzyki
22 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
22 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
22 listopada 2024
Olimpiada Znajomości Afryki: szansa na poznanie kontynentu
21 listopada 2024
Madagaskar: Prowincjał w Mahanoro
21 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
21 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
21 listopada 2024