Opole: Powstało Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych

Siedzibą stowarzyszenia jest oblacka parafia w Opolu.

7 maja 2023

W Opolu powołano do życia Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych. Jego siedzibą jest oblacka parafia pw. św. Jana Pawła II, w której niecały rok temu zainstalowano relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, opiekunki środowisk medycznych. Uroczystości przewodniczył biskup opolski – Andrzej Czaja. On również pobłogosławił i wspierał rodzącą się inicjatywę, która w dniu 5 maja br. stała się rzeczywistością.

(zdj. Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych)

Celem Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich jest systematyczna praca nad własną formacją duchową i intelektualną oraz godne reprezentowanie i ochrona zawodu pielęgniarki i położnej, a także troska o tradycję zawodu i jej kontynuację – opisują swoje cele członkowie stowarzyszenia.

Opole: Wprowadzenie relikwii patronki środowisk medycznych

Siedziba stowarzyszenia została wybrana nieprzypadkowo. Wszystko dzięki postawie miejscowej wspólnoty zakonnej.

Siedzibą stowarzyszenia jest parafia pod wezwaniem św. Jana Pawła II, której proboszcz – ojciec Damian Dybała przyjął nas z otwartym sercem. To właśnie w parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II niespełna rok temu „zagościła” bł. Hanna Chrzanowska; w dniu 12.05.2022 roku odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionej do kościoła przy ul. Witosa.

Duchowym opiekunem stowarzyszenia został ks. Piotr Bałos – diecezjalny duszpasterz służby zdrowia. W najbliższy piątek w oblackiej parafii przy ul. Witosa w Opolu odbędzie się kolejne spotkanie katolickich środowisk medycznych diecezji opolskiej. Modlitwie liturgicznej przewodniczyć będzie bp Paweł Stobrawa.

Stowarzyszenie zachęca do wstępowania w swoje szeregi pielęgniarki, pielęgniarzy, położne i położnych z diecezji opolskiej, którzy pragną wzrastać w wartościach chrześcijańskich.

(pg)