Niemieckie tradycje wielkanocne
Sprawdziły je misjonarki oblatki z Burlo.
Tradycje i zwyczaje, również te związane z obchodami religijnymi, różnią się w zależności od kraju. Misjonarki Oblatki Maryi Niepokalanej w Ramsdorf postanowiły sprawdzić, jak okres wielkanocny celebrują Niemcy.
Tutaj są inne zwyczaje związane ze świętowaniem Zmartwychwstania. Na przykład błogosławi się i rozpala duży ogień. Siostra Kristin pobłogosławiła go w tym roku i świętowaliśmy z całym miastem. A dzieci szukają słodyczy i jajek wielkanocnych – wyjaśniają misjonarki oblatki z Ramsdorf.
Misjonarki Oblatki Maryi Niepokalanej – w 1997 roku dziewięć kandydatek zaczęło życie wspólnotowe w Pozuelo w Hiszpanii, dając początek oblatkom Maryi Niepokalanej. Zaczęły od rozważania konstytucji oblatów, przeredagowując je na potrzeby wspólnoty żeńskiej oraz wyboru spośród siebie przełożonej. Dzień rozpoczynały wspólną modlitwą, po czym każda udawała się na uczelnię na studia. Po nauce siostry oddawały się pracy w domu rekolekcyjnym, katechizowaniu dzieci i młodzieży w parafii. Dzień kończył się Eucharystią w miejscowej wspólnocie oblackiej. Rok później nowe zgromadzenie uzyskało aprobatę Kościoła.
Więcej o Misjonarkach Oblatkach Maryi Niepokalanej można znaleźć TUTAJ
(pg/zdj. oblatas.org)
Nowa administracja Delegatury na Madagaskarze
11 stycznia 2025
Z listów św. Eugeniusza
10 stycznia 2025
Rozważanie Ewangelii
10 stycznia 2025
Rozważanie Ewangelii
10 stycznia 2025
Rozważanie Ewangelii
10 stycznia 2025
Józef Wcisło OMI: rok łaski od Pana [KOMENTARZ BIBLISTY]
10 stycznia 2025
Z listów św. Eugeniusza
10 stycznia 2025