Obra: Prowincjał wręczył obediencje neoprezbiterom

Gdzie będą posługiwać nowo wyświęceni oblaci?

28 maja 2023

Podczas popołudniowej akademii w dniu święceń kapłańskich w obrzańskim scholastykacie Prowincjał Polskiej Prowincji, o. Marek Ochlak OMI, wręczył neoprezbiterom tzw. obediencje, czyli wskazał miejsca posługi nowych prezbiterów.

Obra: Święcenia prezbiteratu i diakonatu [RELACJA, ZDJĘCIA]

Chociaż wyświęcono czterech prezbiterów, jednak obediencje objęły również piątego spośród nich, który z przyczyn zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w sobotniej uroczystości, a jego święcenia przewidziano w najbliższym czasie.

  • o. Jędrzej Baranowski OMI pierwszą obediencję od Superiora Generalnego otrzymał do Polskiej Prowincji, prowincjał skierował go do posługi wikariusza w oblackiej parafii w Opolu.
  • o. Adam Jończak OMI pierwszą obediencję od Superiora Generalnego otrzymał do Polskiej Prowincji, prowincjał skierował go do posługi wikariusza w oblackiej parafii w Katowicach.
  • o. Damian Majcherczak OMI pierwszą obediencję od Superiora Generalnego otrzymał do Polskiej Prowincji, prowincjał skierował go do posługi wikariusza w oblackiej parafii w Iławie.
  • o. Łukasz Orłowski OMI pierwszą obediencję od Superiora Generalnego otrzymał do Polskiej Prowincji, Superior Delegatury na Ukrainie skierował go do posługi w oblackim centrum medialnym w Kijowie.
  • dk. Karol Chmiel OMI pierwszą obediencję od Superiora Generalnego otrzymał do Polskiej Prowincji, prowincjał skierował go do posługi wikariusza w oblackiej parafii w Poznaniu.

(pg)