Relikwie Założyciela oblatów w Domu Życia w Góralach

Dom prowadzi katowicka Wspólnota Dobrego Pasterza.

28 maja 2023

Dom Życia w Góralach jest jednym z trzech miejsc działalności Wspólnoty Dobrego Pasterza. Stowarzyszenie założone przez o. Ryszarda Sierańskiego OMI za cel stawia sobie pomoc osobom w kryzysie bezdomności, narkomanii oraz innych uzależnień.

Dom powstał jako odpowiedź na potrzeby ludzi, których spotkaliśmy oraz pragnienie życia w zgodzie z samym sobą. Jest miejscem tworzenia się wspólnoty życia osób różnych stanów, otwarte na przyjmowanie osób potrzebujących, z którymi Wspólnota ma kontakt. Sercem domu jest kaplica, miejsce wspólnej i indywidualnej modlitwy – informuje Wspólnota Dobrego Pasterza.

W uroczystość Założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zainstalowano w kaplicy relikwie św. Eugeniusza de Mazenoda.

Relikwie Założyciela naszego Założyciela uroczyście zostały wniesione do naszej kaplicy w Domu Życia w Góralach. I jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi! – dodają członkowie wspólnoty.

Katowice: Przez namiot Światowego Dnia Ubogich przeszło kilkuset ubogich

Wspólnota Dobrego Pasterza działa na terenie archidiecezji katowickiej od blisko 30 lat. Powstała z inicjatywy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W grudniu 1993 r. dekretem abp. Damiana Zimonia zaczęła oficjalnie działać jako publiczne stowarzyszenie wiernych Kościoła katolickiego. Działania wspólnoty są nakierowane na ludzi ubogich, bezdomnych oraz uzależnionych. Obecnie duszpasterzem wspólnoty jest o. Andrzej Kordek OMI.

(pg/zdj. Wspólnota Dobrego Pasterza)