„Misyjne Drogi” rodzin
Dostępny jest wakacyjny numer "Misyjnych Dróg".
Wakacyjne wydanie „Misyjnych Dróg” jest o rodzinach zaangażowanych w działalność misyjną na wszystkich kontynentach. Autorzy opisują rodziny z Polski, często wielodzietne, podejmujące decyzję wyjazdu i trud ewangelizacji misyjnej. Ukazane zostały także miejscowe rodziny, które współpracują z misjonarzami i odpowiadają za przekaz wiary i budowę wspólnoty Kościoła.
Wszystkie rodziny są Jezusa. Wszystkie bez wyjątku wspiera i błogosławi. Nie tylko te katolickie i najbardziej pobożne. Rodzina jest tak bardzo ważna, że Bogu spodobało się przyjść na świat w rodzinie, a nie np. w klasztorze. Jestem Panu Bogu bardzo wdzięczny za mamę, tatę i trzech braci, a także za dalszą rodzinę. To rodzina była miejscem, w którym przekazywano mi wiarę, gdzie czułem się kochany, zaopiekowany, zatroszczony, gdzie byłem wychowywany i ode mnie sporo wymagano, choć nie zawsze byłem łatwym i poukładanym synem – napisał w edytorialu redaktor naczelny Marcin Wrzos OMI. – W wakacyjnym wydaniu pisma pokazujemy misyjne drogi rodzin. Szczególnie tych, które dosłownie rzucały swój dotychczasowy, często poukładany i bezpieczny świat, aby dzielić się wiarą z innymi ludźmi na misjach na różnych kontynentach. Często to rodziny wielodzietne. Nie zapominamy też o rodzinach miejscowych chrześcijan, dzięki nim w wielu miejscach świata Kościół i wiara przetrwały. To one są za Kościół odpowiedzialne i czują się jego ważną częścią. Nie zawsze jest im łatwo. Możemy się nimi szczycić. Przypominają, jak ważni w Kościele są świeccy – zauważył.
Autorzy tekstów na łamach „Misyjnych Dróg” (m.in. Joanna Kaźmierczyk, Małgorzata Madej, Michał Jóźwiak, Piotr Ewertowski) opowiadają o rodzinach wyjeżdżających na misje i miejscowych w kontekście poszczególnych kontynentów. Ekspertami wydania są: Agnieszka Nowak, Mieczysław Sagan SVD, Gabriela Filonowicz, dr Aneta Rayzacher-Majewska oraz dr Józef Wcisło OMI. W dwumiesięczniku można przeczytać opracowanie na temat pielgrzymki papieża Franciszka na Węgry (Maciej Kluczka), a także wspomnienie na temat o. prof. Wacława Hryniewicza OMI (ks. prof. Jan Perszon).
W 220. numerze „Misyjnych Dróg” czytelnicy znajdą rozmowy: z polskimi rodzinami na misjach w Etiopii i w RPA – odpowiednio o decyzji wyjazdu na misje, ich zadaniach. W czasopiśmie znalazło się miejsce na dwa fotoreportaże.
Pierwsze wrażenie – jakbym cofnęła się w czasie. Na ulicach propagandowe plakaty, chorągiewki z sierpem i młotem, wojskowi… Przekonałam się na własne oczy, jak bardzo Wietnam jest przesiąknięty komunizmem. Jestem za młoda, by pamiętać polskie ulice podczas czasów komunistycznych – ale myślę, że musiały wyglądać podobnie jak teraz te w Wietnamie – to fragment zapisków Dominiki Przybysz z ulic Wietnamu.
Natomiast drugi reportaż Wojciecha Ganczarka jest z Ekwadoru.
W kolejnym wydaniu czasopisma nie brakuje działu „Przyjaciele Misji”, a także informacji dotyczących prowadzonego przez redakcję projektu „Misja Szkoła”. Jak zwykle jest też szesnastostronicowa wkładka dla dzieci „Misyjne Dróżki Dreptaka Nóżki” – tym razem z opowieściami z Uzbekistanu. Opublikowano także felietony Elżbiety Adamiak i ks. Andrzeja Draguły. Na łamach pisma czytelnicy zachęcani są też do korzystania z internetowego portalu misyjnego www.misyjne.pl.
„Misyjne Drogi” to prawie stustronicowy dwumiesięcznik wydawany od 1983 r. w Poznaniu przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Do publicystów piszących na jego łamach zalicza się ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, o. Jarosława Różańskiego OMI, Tomasza Terlikowskiego, o. Andrzeja Madeja OMI, Elżbietę Adamiak, ks. Artura Stopkę oraz ks. Andrzeja Dragułę. Celem redakcji jest kreatywna i ciekawa prezentacja działalności misyjnej Kościoła, treści religioznawczych, podróżniczych i antropologicznych. „Misyjne Drogi” to czasopismo misyjne o największym nakładzie i objętości w Polsce, dostępne jest także w wolnej sprzedaży.
Najnowszy numer można zakupić TUTAJ
MW OMI/Poznań (KAI)
Komentarz do Ewangelii dnia
27 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
27 listopada 2024
Co znaczy, że św. Eugeniusz był „człowiekiem Adwentu”?
26 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
26 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
26 listopada 2024
Iława: czuwanie w ramach Światowych Dni Młodzieży [+GALERIA]
25 listopada 2024
Madagaskar: w parafii Notre Dames de Lourdes
25 listopada 2024