Misja Szkoła – Tym razem Bangladesz

Prokura Misyjna prowadzi edukacyjną adopcję uczniów z sześciu szkół na świecie.

13 października 2023

Misja Szkoła to oblacka inicjatywa koordynowana przez Prokurę Misyjną Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Opiekuje się sześcioma placówkami edukacyjnymi na całym świecie, dając szansę na kształcenie dzieci i młodzieży. Do grona szkół, które objęte są pomocą misjonarzy z Polski dołączyło Niższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Bangladeszu. Obecnie kształci się w nim dwudziestu uczniów.

Bangladesz: Przeszło 50 osób, poruszonych świadectwem chrześcijan, przyjęło chrzest

Celem działania junioratów jest pomoc młodym ludziom w rozeznaniu życiowego powołania. Obok edukacji duży nacisk kładzie się na pielęgnowanie życia duchowego m.in. poprzez codzienną Eucharystię czy praktykę kierownictwa duchowego.

Bangladesz: 50 lat oblackiej obecności

Misja Szkołato projekt pomocy duchowej i materialnej ofiarowanej konkretnemu dziecku żyjącemu w kraju misyjnym, które znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Nie jest to pomoc jednorazowa, ale obejmuje ona przynajmniej kilka lat, aż dziecko stanie się dorosłe i niezależne. Adoptowane dzieci pozostają w swoim kraju, środowisku, kulturze i tam otrzymują potrzebną pomoc. Kontakt z dzieckiem jest możliwy za pośrednictwem misjonarzy oblatów. Dziecko, które jest wspierane, dwa razy w roku wysyła listy za pośrednictwem „Misyjnych Dróg” do „rodziców adopcyjnych”. „Rodzice adopcyjni” śledzą postępy dziecka w ciągu roku. Również „rodziny adopcyjne” mogą za pośrednictwem „Misyjnych Dróg” wysyłać swoje listy do adoptowanego dziecka. Udziału w projekcie mogą podjąć się tak rodziny jak i osoby prywatne oraz instytucje, np. klasy szkolne, drużyny harcerskie, koła parafialne – czytamy w witrynie internetowej akcji.

Aby włączyć się w pomoc dla szkoły w Bangladeszu – KLIKNIJ

(pg/zdj. Misja Szkoła)