Zahutyń: Nabożeństwo z płaszczem Maryi

Płaszcz wykonany jest zgodnie z wizją w Guadalupe.

20 kwietnia 2024

W oblackiej parafii w Zahutyniu odbyło się nabożeństwo z płaszczem Matki Bożej z Guadalupe. Poprzedziła ją Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bogdana Blamy.

Maryja, która ukazała się Juanowi miała na sobie niebieski płaszcz, pełen symboli czytelnych dla Indianina. Maryja miała na sobie suknię koloru jutrzenki, co oznaczało w tamtej kulturze kobietę, która wkrótce urodzi. To wszystko były dla niego znaki, że ma do czynienia z Matką, której wkrótce się narodzi – wyjaśniał w kazaniu główny celebrans.

Podczas modlitwy różańcowej chętni uczestnicy mogli zostać okryci płaszczem Matki Bożej z Guadalupe.

Płaszcz Matki Bożej, którym posługują Apostołowie Różańca, został wykonany zgodnie z tym co widział Juan Diego. Na zewnątrz zostały wyhaftowane gwiazdy jak na tilmie Juana Diego, a wewnątrz mapa wszystkich kontynentów, klucze Watykanu, obraz Matki Bożej z Guadalupe oraz Betlejem i Hostia z napisem ”JHS”, jako znak Chleba Życia oraz miejsce lub kraj przeznaczenia płaszcza – tłumaczył zgromadzonym ksiądz Blama.

Inicjatywa zorganizowania nabożeństwa była podyktowana troską o jedność i pokój we wspólnocie parafialnej.

Apostołowie płaszcza podkreślają, że wielu z tych, którzy modlili się pod płaszczem Maryi z Guadalupe doświadczyli cudów w życiu swoim, lub tych, w intencji których się modlili. Znane są świadectwa osób uzdrowionych z depresji i chorób psychicznych, świadectwa o nawróceniach osób w rodzinach, za które modliły się osoby pod płaszczem, cud przemiany w skłóconych małżeństwach oraz liczne łaski pomocy Matki Bożej w sytuacjach leczenia ciężkich chorób nieuleczalnych – wyjaśnia o. Karol Bucholc OMI.

(pg/zdj. OMI Zahutyń)