Katowice: Początek detoksu i nowy ministrant

Wspólnota Dobrego Pasterza w Katowicach.

26 kwietnia 2024

Ekspresowe dziś pakowanko z rana, żeby zdążyć do przyjęcia na detoks kiedy jest lekarz. Bo przyszedł z chęcią naprawiania życia zaczynając od podstawy… Westchnijcie za nim prosimy – napisali członkowie Wspólnoty Dobrego Pasterza na profilu Punktu Misyjnego przy ul. Opolskiej w Katowicach.

To codzienność. Przez miejsce pomocy przetacza się codziennie wielu ludzi, którzy potrzebują wsparcia. Co jakiś czas zgłaszają się osoby w kryzysie bezdomności i uwikłani w nałogi. Tutaj rozpoczyna się dla nich nowa droga. Wielu przechodzi terapię i wraca do życia jako nowe osoby. Wszystko zaczyna się od kaplicy…

Katowice: Święto patronalne Wspólnoty Dobrego Pasterza

Trzeba jeszcze tylko spakować najpotrzebniejsze rzeczy…

(zdj. Wspólnota Dobrego Pasterza – Punkt Misyjny)
Katowice: To coś więcej, niż ciepła zupa…

Sercem domu jest kaplica. Od pewnego czasu jeden z korzystających z pomocy Wspólnoty Dobrego Pasterza regularnie posługuje przy ołtarzu jako ministrant.

Z fantastycznych informacji, chcieliśmy się podzielić, że posiadamy naszego pierwszego ministranta. Jeden z naszych Ubogich Przyjaciół od kilku tygodni, systematycznie, w każdy czwartek ochoczo i z zaangażowaniem oddaje się posłudze Eucharystycznej.

(zdj. Wspólnota Dobrego Pasterza – Punkt Misyjny)

Wspólnota Dobrego Pasterza działa na terenie archidiecezji katowickiej od blisko 30 lat. Powstała z inicjatywy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W grudniu 1993 r. dekretem abp. Damiana Zimonia zaczęła oficjalnie działać jako publiczne stowarzyszenie wiernych Kościoła katolickiego. Działania wspólnoty są nakierowane na ludzi ubogich, bezdomnych oraz uzależnionych. Obecnie duszpasterzem wspólnoty jest o. Andrzej Kordek OMI.

(pg)