Bangladesz: Oblaci wśród migrantów
Imigranci poprosili o katechezę dla siebie i swoich dzieci.
Misjonarze oblaci w Bangladeszu odwiedzili chrześcijańskich imigrantów, którzy pracują głównie w miejscowych fabrykach. Eucharystię sprawowano w prywatnym domu jednego z chrześcijan.
Mając okazję uczestniczyć w celebracji eucharystycznej w moim salonie, wszyscy głęboko odczuwamy miłość Jezusa, łącznie z moim nienarodzonym dzieckiem – dzieli się jedna z uczestniczek modlitwy.
Po Eucharystii oblaci rozmawiali z osobami, które przybyły do Bangladeszu w poszukiwaniu pracy. Ze strony zgromadzonych padła prośba, aby przy kolejnych wizytach przeprowadzić katechizację dla dorosłych oraz dzieci. Pomimo trudnych warunków materialnych ludzie ci pragną pogłębiać swoją wiarę.
Pracuję w fabryce około siedemnastu lat. Nas, chrześcijańskich robotników, jest bardzo niewielu. Właściciel i menadżer szanują nas i honorują bardziej niż innych. Jesteśmy przez nich znani jako uczciwi, ciężko pracujący, pokojowi i godni zaufania – wyjaśnia jeden z imigrantów.
Bangladesz: Przeszło 50 osób, poruszonych świadectwem chrześcijan, przyjęło chrzest
Pierwsza oblacka grupa misyjna dotarła do Bangladeszu w 1973 roku. Delegatura liczy 35 oblatów, jeden z nich jest biskupem. Misjonarze posługują na terenie czterech diecezji: Dhaka, Chattagram, Sylhet, Rajshahi. Koncentrują się na posłudze pośród najuboższych, głównie na terenach wiejskich.
(pg/zdj. Ajit Costa OMI)
Z listów św. Eugeniusza
28 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
28 listopada 2024
Maryja Niepokalana – patronka oblatów i „patent do nieba”
27 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
27 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
27 listopada 2024
Co znaczy, że św. Eugeniusz był „człowiekiem Adwentu”?
26 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
26 listopada 2024