Opole: Pierwsza Eucharystia w nowej parafii prowadzonej przez oblatów

This is a custom heading element.

19 maja 2019

Wczoraj wspominaliśmy 99. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który został wybrany na patrona nowej parafii, budującej się w Opolu, którą Biskup Opolski powierzył pieczy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W dzisiejszą niedzielę, w tymczasowej kaplicy – namiocie, odprawiona została pierwsza Eucharystia dla parafian. Przybyło na nią kilkaset osób.

Na Mszy świętej był obecny dziekan dekanatu Opole – ks. Rudolf  Świerc, który w imieniu Kościoła opolskiego przyjął przysięgę nowego proboszcza, instalując o. Franciszka Boka OMI na urząd duszpasterza nowej wspólnoty. W słowie skierowanym do wiernych podkreślał znaczenie Wieczernika i kryterium, jakie w dzisiejszej Ewangelii Chrystus daje swoim uczniom: “Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” (J 13,35). Parafia jest miejscem budowania wzajemnej miłości przy stole Eucharystii.

W kazaniu o. Franciszek Bok OMI nawiązał do liturgicznego czytania z Dziejów Apostolskich, w którym opisana jest modlitwa i ustanowienie w każdym Kościele starszych – pasterzy wspólnot. Dziękował również zebranym za liczne przybycie, których ilość znacznie przekroczyła oczekiwania. Zgromadzeni w kaplicy otrzymali również pierwszą broszurkę ze słowem powitania oraz przedstawieniem wspólnoty oblackiej w Opolu, która ma charakter zarówno duszpasterski jak i misjonarski.

 

 

 

 

 

 

 

Do końca wakacji w nowej parafii w Opolu będzie sprawowana jedna Eucharystia w niedziele i święta, od września planowane jest celebrowanie Mszy św. codziennie.

Od dzisiejszej niedzieli funkcjonuje również strona internetowa domu zakonnego i parafii, na którą serdecznie zapraszamy (można tu zapoznać się z projektem kościoła i klasztoru): www.opole.oblaci.pl

Projekt kościoła parafialnego pw. św. Jana Pawła II w Opolu nawiązuje swoją architekturą do mitry papieskiej. Świątynia oparta jest na planie krzyża. Na plac kościelny prowadzi symboliczna brama wejścia w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa. Do budowli przylega klasztor, w którym docelowo może zamieszkać sześciu zakonników. Nowa fundacja wznoszona jest dzięki wsparciu Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, pracy duszpasterskiej i posługi misjonarskiej oblatów w Opolu, parafii patronackich w diecezji opolskiej oraz dzięki dobroci Parafian i ludzi dobrej woli.

Wesprzyj budowę kościoła parafialnego w Opolu :

Prowincja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej
ul. Ostatnia 14; 60-102 Poznań
67 1600 1462 1810 1048 3000 0023
z dopiskiem: na budowę kościoła w Opolu

(pg/zdj. J. Kusz OMI)