Katowice: Najważniejszy jest człowiek [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wspólnota Dobrego Pasterza działa wśród bezdomnych i uzależnionych.

18 września 2023

Karmią, organizują pomoc materialną w postaci butów, kurtek, bielizny… Wszystko dla tych, których życie znalazło się na marginesie normalnie funkcjonującego społeczeństwa. Szukają ich na ulicach i przyjmują jak przyjaciół w Punkcie Misyjnym przy ulicy Opolskiej w Katowicach. W każdy czwartek razem z inicjatywą „Zupa w Kato” wydają ciepły posiłek dla potrzebujących. To oblacka Wspólnota Dobrego Pasterza.

Zawsze chodzi o spotkanie z człowiekiem…

Cokolwiek nie zrobimy w Punkcie, jakkolwiek zagospodarujemy czas… to zawsze chodzi o SPOTKANIE z człowiekiem! A w spotkaniu z człowiekiem zawsze chodzi o MIŁOŚĆ! Bo to Ona ofiarowuje czas! To Ona patrzy w oczy z czułością! To Ona ofiarowuje godność! …kiedy własny krzyż przygniata… to właśnie Ona pomaga krzyż unieść… – czytamy na profilu Punktu Misyjnego przy Opolskiej w Katowicach.

W Punkcie Misyjnym znajduje się kaplica z Najświętszym Sakramentem. To miejsce ważne dla wspólnoty, ale również dla tych, którzy odwiedzają to miejsce, szukając pomocy, a niekiedy sensu życia…

Przeszedł długą drogę – do bierzmowania przygotowała go Wspólnota Dobrego Pasterza

Nowy początek

Dla wielu potrzebujących Wspólnota Dobrego Pasterza jest pierwszą organizacją, która umożliwia im wyrwanie się z dotychczasowego życia. Nowy początek często zaczyna się od terapii uzależnień… Niekiedy nowy początek powtarza się kilka razy, ale nie można skreślać żadnego człowieka.

Nasz Przyjaciel, biorąc swój krzyż, spakował się do eleganckiej walizki podarowanej przez cichego Anioła właśnie na taką okazję i pojechał do miejsca, w którym Boże Miłosierdzie sięga zenitu i zmienia nie tylko serce ale przede wszystkim wywraca całe życie człowieka do góry nogami.Kupiliśmy bilet, a Pan go poprowadzi! I wierzymy, że to będzie dla niego Dobra Droga! Ale polecamy go Waszym modlitwom, by w chwilach zwątpienia patrzył w kierunku Krzyża Jezusa i czuł, że On jest blisko!

Katowice: Abp Adrian Galbas z wizytą we Wspólnocie Dobrego Pasterza

100 zdjęć do dowodów

Niekiedy proste potrzeby najtrudniej spełnić samemu. W Punkcie Misyjnym wykonano już sto zdjęć do dokumentów.

Wczoraj pstryknęła nam setka 😜 🥳 ... setka zdjęć do dowodów 🙃 ... Dla tych, którzy nie wiedzą Kasia, nasza kierowniczka, siostra wspólnotowa i wspaniały człowiek o przeszywającym i stawiającym czasem do pionu, spojrzeniu 😅 od pewnego czasu służy jednym z wielu swoich Darów. ♥️ Wykonuje zdjęcia do dowodu osobistego wszystkim, którzy utracili dokument z różnych powodów, a nie posiadają pieniędzy na fotografie potrzebne do wyrobienia nowego, który niezbędny jest do startu w Nowe Życie i nie tylko, bo w wielu różnych innych sytuacjach życiowych... Ale wiadomo, że kiedy za coś zapłacimy, to jakby bardziej to szanujemy... Więc zapłatą są ręce gotowe do pracy 👐💪

Opublikowany przez Wspólnota Dobrego Pasterza - Punkt Misyjny Piątek, 15 września 2023

Wspólnota Dobrego Pasterza działa na terenie archidiecezji katowickiej od blisko 30 lat. Powstała z inicjatywy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W grudniu 1993 r. dekretem abp. Damiana Zimonia zaczęła oficjalnie działać jako publiczne stowarzyszenie wiernych Kościoła katolickiego. Działania wspólnoty są nakierowane na ludzi ubogich, bezdomnych oraz uzależnionych. Obecnie duszpasterzem wspólnoty jest o. Andrzej Kordek OMI.

(pg/zdj. Wspólnota Dobrego Pasterza)