26 kwietnia 2018
This is a custom heading element.
CIĄGLE BĘDĄ SIĘ STARALI ŻYĆ W BOŻEJ OBECNOŚCI.
Kontynuując nasze przyglądanie się osobistym medytacjom Eugeniusza o Konstytucjach i Regułach zbieramy pokłosie jego duchowych uwag oraz inspiracji, które pomogły mu stawać się świętym. Mówi do nas:
Rozdziały drugi i trzeci zawierają zasady, które należy medytować. Tylko dzięki temu środkowi zdołamy zrozumieć, kim powinien być oblat Maryi. Należy dołączyć je do fragmentów wyjętych z pierwszej części i przedmowy do Reguły. „Całe życie członków Stowarzyszenia powinno odznaczać się ciągłym wewnętrznym skupieniem” (artykuł 1: O milczeniu). „Aby je osiągnąć, przede wszystkim będą pamiętali o Bożej obecności oraz często będą odmawiali krótkie, ale żarliwe akty strzeliste” (artykuł 2, tamże).
Zapiski rekolekcyjne, październik 1831, w: EO I, t. XV, nr 163.
Eugeniusz nawiązał bardzo głęboką przyjaźń z Jezusem, a przyjaciel zawsze pragnie być blisko osoby kochanej. Jego dni wypełnia skupienie, ale także nieoczekiwane porywy modlitwy i miłości.
Święta Teresa od Dzieciątka Jezus mówiła, że gdy co trzy minuty nie miała świadomości obecności Jezusa, była nieszczęśliwa. Bazując na przykładzie Teresy Dotothy Day napisała: Jej celem było pokazanie współczesnemu światu, że świętość jest dla każdego, że wszyscy do niej są powołani, chodzi o małą drogę, prostą drogę, którą wszyscy mogą podążać. Eugeniusz nauczył się tej małej drogi i pragnie, abyśmy postępowali tak jak on.
Iława: czuwanie w ramach Światowych Dni Młodzieży [+GALERIA]
25 listopada 2024
Madagaskar: w parafii Notre Dames de Lourdes
25 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
25 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
25 listopada 2024
Madagaskar: Prowincjał w Tamatave
24 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
24 listopada 2024