Wizyta w Polskim Radiu

W minioną sobotę i niedzielę nasz współbrat o. Dariusz Malajka OMI – rektor bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu gościł w […]

3 lutego 2016

W minioną sobotę i niedzielę nasz współbrat o. Dariusz Malajka OMI – rektor bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu gościł w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie.

W sobotni poranek – 30 stycznia na antenie radiowej „CZWÓRKI” mówił o powołaniu, życiu zakonnym oraz o Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Natomiast w niedzielę 31 stycznia w radiowym programie „Familijna Jedynka” emitowanym w 1 Programie Polskiego Radia także rozmawiał o naszej rodzinie Zakonnej w kontekście przeżywanego 2 lutego Światowego Dnia Osób Konsekrowanych i zakończenia Roku Osób Konsekrowanych oraz jubileuszu 200. lat istnienia Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz 80. rocznicy pobytu Misjonarzy Oblatów na Świętym Krzyżu. Była to okazja aby na antenie ogólnopolskiej rozgłośni radiowej powiedzieć o charyzmacie oraz dziełach jakie prowadzą Oblaci w kraju i za granicą.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie założył tu Bolesław Chrobry w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

 

OMI/Święty Krzyż