Czerwiec w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze

Wiele się działo w czerwcu w Obrze. Pisaliśmy już o “Nocy kościołów”, której uczestnicy mieli okazję stać się świadkami wydarzeń, […]

27 czerwca 2018

Wiele się działo w czerwcu w Obrze. Pisaliśmy już o “Nocy kościołów”, której uczestnicy mieli okazję stać się świadkami wydarzeń, od których zaczęła się historia obrzańskiego opactwa cystersów. Zwiedzający mogli poznać klimat cysterskiej Obry także dzięki inscenizacjom, które przygotowali scholastycy naszego seminarium. Co działo się jeszcze?

10 czerwca odbył się regionalny zjazd Przyjaciół Misji Oblackich! Po wspólnej Eucharystii uczestnicy zjazdu udali się na obiad do seminaryjnego refektarza. Następnie mieli okazję do spotkania z misjonarzami, ojcami: Krzysztofem Machelskim (Ukraina), Elize i Tantą (Madagaskar). Misjonarze i scholastycy ubogacili muzycznie całe spotkanie – nie zabrakło znanej każdemu “Barki” i pieśni oblackich. Spotkanie zakończyło się nabożeństwem, które odbyło się w kościele parafialnym.

Przyjaciele Misji Oblackich to wspólnota założona przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, której głównym celem jest udzielanie wsparcia duchowego i materialnego misyjnemu dziełu naszego zgromadzenia. Obowiązkiem każdego oblata jest codzienna modlitwa za członków tej wspólnoty. W ich intencji regularnie odprawiane są również Msze święte (pięć Mszy św. każdego dnia za żywych i zmarłych członków Przyjaciół Misji Oblackich).

Galeria zdjęć regionalnego zjazdu Przyjaciół Misji Oblackich

15 czerwca, pięciu naszych kleryków z kursu IV (frs Bartosz Koślik, Nazar Boyko, Piotr Osiński, Zbigniew Halemba oraz Piotr Radlak) przyjęło posługę akolitatu. Oznacza to, że stali się nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej. Akolita może udzielać Komunii św. podczas Mszy św. lub poza nią (np.: zanoszenie Komunii św. chorym). W razie potrzeby akolici mogą podać choremu Komunię św. jako wiatyk.

Galeria zdjęć

24 czerwca ojcowie Stanisław Czyż OMI oraz Jan Chmist OMI obchodzili diamentowy jubileusz, czyli sześćdziesięciolecie przyjęcia sakramentu święceń kapłańskich.

Galeria zdjęć