W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze odbył się koncert w wykonaniu zespołu Gitary Niepokalanej. Wydarzenie to było związane z premierą najnowszego albumu grupy, który ukazał się pod koniec stycznia. Płyta zatytułowana KAIROS zawiera 12 utworów o tematyce religijnej, w dużej mierze autorskich. Utrzymana jest w klimacie akustycznym. To pierwsze od 14 lat wydanie Gitar Niepokalanej.
Podczas koncertu nie zabrakło wykonań tak nowych, jak i starych przebojów zespołu. Wykonywane utwory nawiązywały do charyzmatu misji, którym odznaczają się misjonarze oblaci.

 

 

„Naszym zadaniem jest docierać do ludzi z Ewangelią. Cieszy nas, kiedy klerykom udaje się to robić poprzez śpiew, taniec. Dobrze, że chcą w ten sposób z zapałem otwierać ludziom drogę do przyjęcia Bożego Słowa.”

o. Józef Wcisło OMI – rektor scholastykatu w Obrze

 

Koncert spotkał się z dobrym odbiorem licznie zgromadzonej publiczności.
Płytę „KAIROS” można nabyć podczas koncertów Gitar, a także na furcie Seminarium w Obrze. Wkrótce krążek trafi też do innych punktów sprzedaży i na platformy streamingowe w Internecie.

Obok utworów napisanych przez obecny skład zespołu, na płycie znalazły się również dobrze znane wielu pokoleniom utwory i często wykonywane w naszych kościołach: “Nie umiem dziękować Ci, Panie” – autorstwa o. Kazimierza Lubowickiego OMI, “Kiedy w jasną, spokojną, cichą noc” – muzyka autorstwa o. Henryka Tomysa OMI, czy utwór “Matce misjonarza”.

 

 

 

 

 

“Kiedy w jasną, spokojną, cichą noc” (fragment)

“Nie wyście mnie wybrali” (fragment)

“Matce misjonarza” (fragment)

“Tato” (fragment)

(pg/sz)