W dniach 12-13 maja br. mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego trwali na „Modlitwie za Miasto”.

Pomysłodawcą wydarzenia było Stowarzyszenie im. św. Eugeniusza de Mazenoda. Inicjatywa zrodziła się w 2017 roku, kiedy obchodzono jubileusz 760-lecia Gorzowa. Wierni zgromadzili się w kościele pw. św. Józefa, by przez 760 minut czytać Pismo Święte. Do wspólnego czuwania zaproszono nie tylko parafian, ale też przedstawicieli władz miasta, lokalnych mediów i organizacji pozarządowych. W wydarzenie zaangażowały się, podobnie jak w poprzednich latach, Radio Plus Gorzów oraz inne gorzowskie parafie.

Tegoroczna edycja „Modlitwy za Miasto” rozpoczęła się o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po niej kontynuowano czytanie Pisma Świętego od fragmentu, na którym zakończyło się ubiegłoroczne czuwanie. W niedzielne popołudnie Słowo Boże słyszalne było nie tylko w kościele, ale również na antenie radia, które nagrało wersety w wykonaniu trzech reprezentantów stowarzyszenia. W poniedziałek gorzowianie ponownie zgromadzili się na Koronce do Bożego Miłosierdzia. Natomiast wieczorem odbyły się uroczystości przygotowane przez ojców kapucynów: procesja fatimska i Eucharystia z zawierzeniem Gorzowa Niepokalanemu Sercu Maryi.

Inicjatywa „Modlitwy za Miasto” jest odpowiedzią na testament świętego Eugeniusza de Mazenoda, zawarty w słowach: Zachowujcie między sobą miłość, miłość, miłość, a na zewnątrz gorliwość o zbawienie dusz. Członkowie Stowarzyszenia pragną modlitwą budować jedność wśród mieszkańców miasta: wspólnie przepraszać, dziękować, prosić w tych wszystkich sprawach, z którymi codziennie borykają się gorzowianie.

(pg/Gorzów OMI)