W dniach 13-16.07.2019 roku w karmelu w Łasinie, współpracującym z domem oblackim w Iławie, odbyło się triduum i odpust Matki Bożej Szkaplerznej. W tegorocznych uroczystościach towarzyszyła uczestnikom kopia obrazu Matki Bożej Kodeńskiej wraz z relikwiami Męczenników Pratulińskich.

W ramach odwiedzin miejsc związanych z duszpasterstwem oblackim, do Karmelu w Łasinie obraz przywiózł o. Marcin Szwarc OMI, który przeprowadził triduum przygotowawcze do uroczystości odpustowych zarówno dla sióstr, jak i osób regularnie odwiedzających kaplicę klasztorną w Łasinie.

Podczas wieczornych Eucharystii można było przyjrzeć się poszczególnym tematom: „wiara Maryi” (sobota), „służyć znaczy kochać” (niedziela) wraz z nabożeństwem pojednania oraz „żyć Eucharystią na co dzień”. Kulminacyjnym momentem była uroczystość odpustowa 16.07, której na dziedzińcu klasztoru przy ołtarzu polowym przewodniczył bp Józef Szamocki. Po zakończeniu Mszy świętej wszyscy uczestnicy spotkali się na tradycyjnej agapie z kawą i ciastem.

(pg/rw)