W sobotę 19 września grupa piechurów Niniwa Team, ukończyła wyprawę Głównym Szlakiem Beskidzkim. W 20 dni piechurzy pokonali 512 kilometrów i tym samym zmieścili się w limicie pełnych trzech tygodni, który jest wyznaczony przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w celu zdobycia diamentowego odznaczenia.

Cel piechurów, Główny Szlak Beskidzki, był wyznaczony “zastępczo” ze względu na pandemię koronawirusa. Nie umniejsza to wartości wyprawy, którą sami uczestnicy oceniają bardzo pozytywnie. Przez niemal 3 tygodnie wędrówki wśród uczestników utworzyły się silne przyjacielskie relacje.

Jeżeli sytuacja na świecie się ustabilizuje, w przyszłym roku piechurzy Niniwa Team podejmą próbę zrealizowania celu zamierzonego na rok 2019 – wyprawy do Gruzji i Armenii.

To już trzecia wyprawa piesza grupy oblackiego duszpasterstwa młodzieżowego, znanej dotychczas z wypraw rowerowych. W ubiegłych latach grupa piechurów przeszła szlak Camino z Lizbony do Santiago de Compostela oraz przez Rumunię nad Morze Czarne.

(niniwa.org)