Duszpasterstwo Młodzieży Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zaplanowało szereg propozycji formacyjnych dla młodych. Sytuacja pandemiczna w kraju napawa optymizmem, że będzie można zorganizować spotkania w realnej rzeczywistości. Wspólnota „Niniwa” przygotowała 10 różnorodnych propozycji na tegoroczne wakacje.

1. Kuźnia charakteru

Nudzą Cię leniwe i mało ambitne wakacyjne wyjazdy? Chcesz spędzić czas aktywnie i konstruktywnie? Potrzebujesz rekolekcji, ale jednocześnie radosnego odpoczynku? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy odpowiedni miks!

Spotkanie odbędzie się w Kokotku w terminie 28.06–3.07. 2021. Plan dnia podzielony jest na czas modlitwy, pracy fizycznej i duchowej, rozmowę z kapłanem, Eucharystię, zabawę i relaks. ZAPISY

2. NINIWA Dance

Spróbuj swoich sił w tańcu pod okiem naszego wieloletniego instruktora! Codzienne rozciąganie się, nauka nowych kroków, pot i wysiłek. Poznaj smak trudu i satysfakcji! Wszystko to w towarzystwie fajnych i ambitnych ludzi, a także w modlitewnym klimacie.

Rekolekcje dążą do równowagi w rozwoju fizycznym i duchowym. Termin spotkania 5–10.07.2021 w Kokotku. ZAPISY

3. Rekolekcje Survivalowe

Wyjątkowe rekolekcje odbędą się pod okiem doświadczonego komandosa.

Proponujemy coś wyjątkowego! A mamy do tego doskonałe warunki: las, woda, ośrodek, zaplecze, sprzęt i prowadzących. Tak, w Lublińcu mieści się wojskowa jednostka komandosów, więc to nie przypadek, że mamy znajomego instruktora, który w ciekawy i przystępny sposób wprowadzi cię w tajniki przetrwania w przyrodzie. Rozpalanie ognia, strzelanie z broni (bezpieczna, atestowana broń na kulki lub paintball), poradnik plecaka surwiwalowego, czyli co spakować, żeby przeżyć, oraz wiele innych ciekawostek z tego zakresu.

Wydarzenie odbędzie się w Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku w terminie 5–10.07.2021 roku. ZAPISY

4. Wyprawa rowerowa

To już tradycja, że w okresie wakacyjnym rowerzyści NiniwaTeam zdobywają kolejne cele na jednośladach.

Zobacz: [Niniwa: W tym roku rowerzyści pojadą na Nordkapp]

5. Spływ kajakowy – „K” jak Kajak

Zapraszamy studentów i starszą młodzież na dziarski spływ kajakowy pod wiosłem o. Dominika! „K” jak Kajak to szalone pościgi, bitwy na wiosła, przenoski, suszenie ciuchów przy ognisku, pasztet na śniadanie, obiad i kolację, a także spora dawka radości życia! Nie zabraknie również modlitwy i Eucharystii.

Wydarzenie odbędzie się w Bieszczadach w terminie 19–23.07.2021. Uczestnicy muszą być pełnoletni. ZAPISY

6. Rekolekcje siatkarskie

Wypróbowane po raz pierwszy w 2020 r. i bardzo gorąco przyjęte przez uczestników (komplet zapisów w kilka dni po uruchomieniu!). Czas sprawdzić, czy druga edycja również sprawdzi się tak dobrze.

Od strony duchowej rekolekcje poprowadzi misjonarz oblat, od strony technicznej wykwalifikowany instruktor. Wydarzenie odbędzie się w Kokotku w dniach 19–24.07.2021 roku. ZAPISY

7. Rekolekcje koszykarskie

Tym razem coś dla fanów wysokiego skakania, wsadów i finezyjnych akcji zespołowych. Skalibruj swój celownik i wrzucaj „czyściochy” pod okiem wykwalifikowanego trenera. Gdy już padniesz na parkiet, do kaplicy zaciągnie cię ojciec oblat Maryi Niepokalanej, który zadba o duchowe przeżycia podczas rekolekcji.

Rekolekcje odbędą się w Kokotku w terminie 26–31.07.2021 roku. ZAPISY

8. Po prostu rekolekcje

Oferujemy ci dobrą miejscówkę na odpoczynek ciała, głowy i ducha, z wyżywieniem i kapłanem do Twojej dyspozycji. Sześć dni modlitwy, refleksji i spokoju. Po Prostu Rekolekcje to nie rekolekcje nijakie. Będzie to duchowy konkret dla osób głodnych duchowej strawy.

Rekolekcje odbędą się w dniach 2–7.08.2021 roku. ZAPISY

9. Wędrówka po Sudetach

Wyruszamy na wędrówkę z duszpasterstwem Pełni Życia! 100 km trasy do pokonania w górach. Dwa dni odpoczynku w stodole (studenckiej). Czy trzeba Cię jeszcze przekonywać?

Rekolekcje piesze przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Termin wyprawy: 9-15.08.2021 roku. ZAPISY

10. Festiwal Życia w Kokotku

Festiwal Życia to katolickie wydarzenie plenerowe dla młodzieży, z możliwością udziału dzieci i dorosłych, które organizowane jest przez Misjonarzy Oblatów MN i kilka pobliskich diecezji.

Na festiwalu znajdziesz treści pogłębiające Twoją wiedzę i wiarę, ale też doświadczysz, dotkniesz, poczujesz smak życia. Pomoże Ci w tym bogaty program z koncertami, ciekawymi prelegentami, biegiem festiwalowicza, warsztatami, a także strefa chilloutu do odpoczynku, namiot stałej adoracji, profesjonalne zaplecze oraz… kapłani – tacy, którzy chcą tu być dla siebie i innych. Nie zabraknie też okazji do spowiedzi i modlitwy.

Tegoroczny Festiwal Życia w Kokotku planowany jest na 23–29.08.2021 roku. ZOBACZ

 

(pg/niniwa.pl)