A. Hubening OMI “Żyjąc mocą Ducha Świętego” – biografia św. Eugeniusza

Wszyscy polskojęzyczni oblaci oraz osoby żyjące charyzmatem oblackim otrzymują kolejny wspaniały przewodnik po życiu i duchowości św. Eugeniusza de Mazenoda. […]

7 września 2021

Wszyscy polskojęzyczni oblaci oraz osoby żyjące charyzmatem oblackim otrzymują kolejny wspaniały przewodnik po życiu i duchowości św. Eugeniusza de Mazenoda. Jest to swoisty „złoty środek” pomiędzy trzytomową, bardzo szczegółową biografią autorstwa wybitnego francuskiego historyka, Jeana Leflona, a szeregiem popularyzatorskich i niewielkich publikacji wielu oblackich autorów. Przystępna w lekturze opowieść o życiu św. Eugeniusza w ujęciu ojców René Motte oraz Alfreda Hubeniga została pogłębiona o szersze ujęcie historyczne i teologiczne, co powinno zaspokoić bardziej dotkliwy głód wiedzy Czytelników oraz zainspirować do dalszych lektur z zakresu oblatyki.

Prace nad polskim tłumaczeniem tej cennej i chętnie czytanej na całym świecie książki rozpoczęły się wiele lat temu, a zostały podjęte na nowo w 2019 r., z nadzieją publikacji jeszcze w Roku Jubileuszowym Polskiej Prowincji. Jak wiemy, pandemia opóźniła realizację wielu projektów duszpasterskich i wydawniczych, niektóre z nich zostały całkowicie anulowane. Tym bardziej dziękuję tłumaczom, redaktorom i korektorom za wykonaną pracę, zaangażowanie, a na ostatnim etapie za żmudny wysiłek ujednolicenia całości tłumaczenia. Dziękuję prowincjałowi prowincji Lacombe w Kanadzie, Kenowi Thorsonowi OMI, a zwłaszcza Autorowi, za ochotne wyrażenie zgody na publikację polskiej wersji biografii św. Eugeniusza.

Niech św. Eugeniusz nieustannie inspiruje przykładem swego życia do wiernej realizacji charyzmatu oblackiego, który z łaski Ducha Świętego stał się naszym udziałem! Z życzeniami owocnej lektury pozdrawiam całą Oblacką Rodzinę, czerpiącą wzór ze świętego Założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w swej codziennej posłudze i misji!

Książkę można nabyć TUTAJ

(pz)