A. Bochm OMI: “Wspólnota parafialna ma prawo do domu”

This is a custom heading element.

15 października 2021

Radny generalny na region Europy – o. Antoni Bochm OMI, odniósł się na antenie katolickiej stacji telewizyjnej EWTN Ukraina do walki wspólnoty katolickiej o zwrot świątyni pw. św. Mikołaja w Kijowie. Od poniedziałku były prowincjał Polskiej Prowincji będzie głosił roczne rekolekcje zakonne dla oblatów Delegatury na Ukrainie i w Rosji.

Kiedy mówimy o rodzinie, wiemy, że rodzina potrzebuje domu. Domu, w którym mieszka, domu, w którym ktoś czeka na mnie, domu, w którym ktoś nas kocha. Domu, w którym panuje troska, bezpieczeństwo i miłość. Rodzina parafialna, wspólnota parafialna też potrzebuje domu. Potrzebuje domu, który jest zawsze otwarty, gdzie mieszka Ktoś, kto zawsze na nas czeka – mówił ojciec Bochm – Wspólnota parafialna ma prawo do domu. (…) Mam nadzieję, że przestaniecie być gośćmi w swoim własnym domu.

Ojciec Antoni wyraził jednocześnie wsparcie ze strony administracji generalnej, zapewniając o żywym zainteresowaniu sytuacją wokół kijowskiego kościoła i jedności w modlitwie o zwrot świątyni.

(pg)