Włochy: Oblaccy klerycy uczyli się ewangelizacji

Wyszli z Dobrą Nowiną na ulice miasta.

13 maja 2022

Oblaccy klerycy z seminarium w Vermicino (Prowincja Śródziemnomorska) po raz kolejny zorganizowali uliczną ewangelizację pod hasłem „Cali Twoi”. Jest to nawiązanie do wezwania pontyfikatu św. Jana Pawła II: „Totus Tuus”. Ewangelizatorzy wyszli na ulice Praia a Mare, aby dzielić się radością Ewangelii.

Słowo, które najlepiej opisuje to, czego doświadczyłem, to „spotkanie”. Wyzwaniem było pokonanie własnych lęków i własnych granic, aby wyrwać się z siebie, spotkać konkretne twarze i odkryć, że oni już tam są, czekając, aż ich poszukasz i spotkasz – komentuje inicjatywę Riccardo.

Ewangelizacja rozpoczęła się modlitwą. Podczas inicjatywy „Tutti Tuoi” odbyły się m.in. pantomimy, inscenizacje. Najważniejsza jednak była rozmowa i świadectwo radości wspólnoty. W ewangelizację zaangażowane były również osoby świeckie.

Już dość długo myślałem misyjnie, ale po początkowych obawach zdałem sobie sprawę, że to nie jest „moja” misja. Litanie maryjne, które odmawialiśmy pierwszego dnia, pomogły mi spojrzeć na Maryję jako na towarzyszkę podróży jako misjonarkę, kobietę odważną, zakochaną i serdeczną – dodaje Bruno.

(pg/zdj. Scholastykat Vermicino)