Biskup w fartuchu robi kanapki dla bezdomnych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Arcybiskup Galbas udzielił też błogosławieństwa dla dzieł Wspólnoty Dobrego Pasterza - zobaczcie wideo.

23 stycznia 2023

„Zupa w Kato” powstała pięć lat temu przy Wspólnocie Dobrego Pasterza. Co tydzień na ulicach Katowic rozdaje ciepłe posiłki dla bezdomnych. Wystarczy przyjść.

Zupa to dla nas próba wyjścia do człowieka, szczególnie tego na ulicy. Chodzi nie tylko o nakarmienie głodnych, ale przede wszystkim o przestrzeń spotkania – mówiła z okazji powstania inicjatywy Marta Pałasz ze Wspólnoty Dobrego Pasterza.

W zeszłym tygodniu Wspólnotę Dobrego Pasterza w Katowicach odwiedził biskup koadiutor archidiecezji katowickiej – abp Adrian Galbas SAC. W Punkcie Misyjnym przy ul. Opolskiej sprawował Eucharystię w kaplicy ośrodka. Na spotkanie z hierarchą przyszło wiele osób zmagających się z bezdomnością i uzależnieniami.

Katowice: Abp Adrian Galbas z wizytą we Wspólnocie Dobrego Pasterza

Arcybiskup odwiedził również Klub Wysoki Zamek prowadzony przez wspólnotę. Wszystkim zaangażowanym w dzieła Wspólnoty Dobrego Pasterza udzielił specjalnego błogosławieństwa:

Kochani wolontariusze, którzy nie mogliście być z nami w ostatni czwartek w Klub Wysoki Zamek, ani na Mszy Św. we Wspólnota Dobrego Pasterza - Punkt Misyjny oraz wszyscy, którzy nas wspieracie materialnie i modlitewnie i na wszelkie różne sposoby ♥️ Chcemy, abyście osobiście usłyszeli słowo błogosławieństwa przekazane dla całej społeczności Zupy w Kato przez Abp Adriana Galbasa. Bardzo Wam dziękujemy, że jesteście z nami 😇🙏🤲🥰😘

Opublikowany przez Zupa w Kato Sobota, 21 stycznia 2023

Biskup uczestniczył także w przygotowaniu posiłku dla bezdomnych. Była to okazja nie tylko do wspólnej pracy na rzecz potrzebujących, ale również do rozmowy. Wraz ze Wspólnotą Dobrego Pasterza arcybiskup był obecny na ulicach miasta podczas wydawania posiłków dla potrzebujących.

Wspólnota Dobrego Pasterza działa na terenie archidiecezji katowickiej od blisko 30 lat. Powstała z inicjatywy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W grudniu 1993 r. dekretem abp. Damiana Zimonia zaczęła oficjalnie działać jako publiczne stowarzyszenie wiernych Kościoła katolickiego. Działania wspólnoty są nakierowane na ludzi ubogich, bezdomnych oraz uzależnionych. Obecnie duszpasterzem wspólnoty jest o. Andrzej Kordek OMI.

(pg/zdj. Zupa w Kato)