W Wielkim Poście wesprzyj duchowo misjonarza

Zbliża się 10. edycja akcji "Misjonarz na Post".

3 lutego 2023

Na świecie pracuje obecnie 1741 misjonarzy z Polski. Obok ewangelizacji zmieniają także codzienne życie ludzi – budują szkoły, szpitale, studnie… Oprócz wsparcia materialnego potrzebna jest również pomoc duchowa. Temu służy coroczna akcja „Misjonarz na Post” organizowana przez misyjne.pl i „Misyjne Drogi” – media prowadzone przez Polską Prowincję Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Jednym z patronów medialnych akcji jest oblaci.pl – oficjalna witryna polskich misjonarzy oblatów.

Misjonarze są najlepszymi dyplomatami promującymi nasz kraj na obczyźnie. Dyplomacja zawodowa obłożona jest wieloma warunkami, natomiast bezpośrednio z ludźmi kontaktuje się misjonarz – mówił na konferencji prasowej rozpoczynającej jedną z edycji akcji abp Stanisław Gądecki.

W akcję można włączyć się na różne sposoby – poprzez modlitwę, dobrowolną formę postu i wyrzeczenia, dobre postanowienia czy ofiarowane cierpienia. Wystarczy wejść na stronę akcji i wypełnić formularz – KLIKNIJ. W zamian otrzymuje się imię i nazwisko oraz kraj posługi konkretnego misjonarza, który będzie wspomagany duchowo przez czas tegorocznego Wielkiego Postu. Dodatkowo można otrzymać półroczną bezpłatną prenumeratę „Misyjnych Dróg” wydawanych przez polskich misjonarzy oblatów.

Wielkopostna akcja może być również zachętą do dołączenia do grupy Przyjaciół Misji Oblackich, którzy przez cały rok współpracują z oblackimi misjonarzami na całym świecie. Więcej o Przyjaciołach Misji Oblackich można przeczytać TUTAJ.

(pg)