Rekolekcje dla młodzieży? Da się!

Rekolekcje poprowadzili członkowie Wspólnoty Dobrego Pasterza w Katowicach.

18 marca 2023

Okres Wielkiego Postu łączy się nierozerwalnie z rekolekcjami parafialnymi. Bardzo często są one połączone z naukami dla dzieci i młodzieży. Przepowiadanie do młodego pokolenia jest wymagające z wielu powodów. Jednym z nich jest słaby kontakt dzieci i młodzieży ze wspólnotą Kościoła. Często takie rekolekcje mają wymiar kerygmatyczny. W Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za przepowiadanie rekolekcyjne i szczególnie podczas Misji Parafialnych są odpowiedzialni misjonarze ludowi – rekolekcjoniści. Niemniej jednak prowadzenia rekolekcji okresowych podejmują się wszyscy misjonarze oblaci.

Kim są misjonarze ludowi?

Ojciec Andrzej Kordek OMI, duszpasterz z Katowic, prowadził nauki wielkopostne ze Wspólnotą Dobrego Pasterza. Zaangażowanie świeckich, świadectwa i oprawa muzyczna stworzyły przestrzeń słuchania słowa Bożego w parafii pw. św. Piotra i Pawła w Katowicach.

Biskup w fartuchu robi kanapki dla bezdomnych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wspólnota Dobrego Pasterza działa na terenie archidiecezji katowickiej od blisko 30 lat. Powstała z inicjatywy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W grudniu 1993 r. dekretem abp. Damiana Zimonia zaczęła oficjalnie działać jako publiczne stowarzyszenie wiernych Kościoła katolickiego. Działania wspólnoty są nakierowane na ludzi ubogich, bezdomnych oraz uzależnionych. Obecnie duszpasterzem wspólnoty jest o. Andrzej Kordek OMI.

(pg/zdj. Wspólnota Dobrego Pasterza)