Ukraina: Kultywowanie pamięci o oblacie-męczenniku z Wołynia
Rekolekcje o Słudze Bożym o. Ludwiku Wrodarczyku OMI.
Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej na Ukrainie kultywują pamięć o Słudze Bożym o. Ludwiku Wrodarczyku OMI. Z okazji kolejnej rocznicy jego męczeńskiej śmierci zorganizowali tematyczne rekolekcje. Wygłosił je o. Anton Litwinow OMI. Nauki odbyły się w parafiach: Sławutycz, Czernihów i Okopy.
Przecinany piłą na pół za wiarę – poznaj niezwykłe cytaty Sługi Bożego Ludwika Wrodarczyka OMI o wierze
Wciąż trwa proces beatyfikacyjny o. Ludwika Wrodarczyka OMI.
Chciał choć jeden dzień być księdzem… Został męczennikiem: „Nie mogę zostawić Najświętszego Sakramentu”
Zbliża się 80 lat od tragicznych wydarzeń, rozpoczętych w noc z 6 na 7 grudnia 1943 roku we wsi Okopy na Wołyniu. Wówczas to pierwszy i ostatni proboszcz w okopowskiej parafii, misjonarz oblat o. Ludwik Wrodarczyk, zakończył swe poświęcone Bogu i Kościołowi młode trzydziestosześcioletnie życie. Proces beatyfikacyjny tego kapłana wielkiego ducha i głębokiej wiary, zasłużonego dla społeczności polsko-ukraińskiej, który poddał się woli Bożej i poniósł śmierć męczeńską za najwyższe wartości wiary, kapłaństwa, życia zakonnego i miłości bliźniego, rozpoczął się w Łucku na Ukrainie w 2016 r. Do zakończenia procesu brakuje już niewiele, ale wojna utrudnia, a nawet uniemożliwia zebranie się Trybunału Kościelnego. Mamy nadzieję, że do osiemdziesiątej rocznicy męczeńskiej śmierci o. Ludwika, uda się pomyślnie zakończyć proces na etapie diecezjalnym i przekazać dokumentację do Dykasterii ds. Kanonizacyjnych w Watykanie. Zachęcamy do odmawiania codziennie przez najbliższy rok modlitwy o rychłą beatyfikację o. Ludwika Wrodarczyka OMI – wyjaśnia o. dr Marek Rostkowski OMI, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.
Modlitwa za wstawiennictwem Sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI
Panie i Boże nasz, bądź uwielbiony w swoim kapłanie Ludwiku, misjonarzu, wiernym synu Maryi Niepokalanej.
Bądź uwielbiony za dar jego profetycznej wiary, za jego ufność w potęgę modlitwy i za kapłańską gorliwość, z jaką służył dziełu Twojej miłości.
Bądź uwielbiony, że z Twoim słowem miłosierdzia i pojednania niestrudzenie przekraczał wszelkie ludzkie granice, aby wszyscy stanowili jedno w chwaleniu Ciebie, a zwłaszcza biedni i opuszczeni.
Bądź uwielbiony za dar męstwa, z jakim przyjął męczeńską śmierć i nie chciał chronić swego życia, ale je wydał w ręce ludzkiej złości na okup za Twoje rozproszone dzieci.
Ojcze Miłosierdzia, przez wzgląd na swego sługę, ojca Ludwika i dla większej chwały Twojej przez ukazanie jego świętości, udziel mi łaski …, o którą Cię proszę przez Jezusa Chrystusa, Twojego Syna. Amen
Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
(pg/zdj. parafia Ducha Świętego w Czernihowie)
Maryja Niepokalana – patronka oblatów i „patent do nieba”
27 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
27 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
27 listopada 2024
Co znaczy, że św. Eugeniusz był „człowiekiem Adwentu”?
26 listopada 2024
Komentarz do Ewangelii dnia
26 listopada 2024
Z listów św. Eugeniusza
26 listopada 2024
Iława: czuwanie w ramach Światowych Dni Młodzieży [+GALERIA]
25 listopada 2024