Krótkie historie oblackie

Jego brzuch albo więzienie

Misjonarze Oblaci M.N. zawsze opiekowali się więźniami. Sam ich założyciel był kapelanem więziennym w Aix w pierwszych latach swojego życia kapłańskiego. Tym, co chciałbym…

Więcej Info

Chcę byś był papieżem

Henri Faraud, przyszły biskup północnej Kanady, urodził się 17 marca 1823 roku w Gigondas w diecezji Awiniońskiej. Pierwsze świadectwo ze szkoły ukazuje go nam jako…

Więcej Info

79-letni nowicjusz

Dość rzadko się zdarza, aby jakiś kapłan obchodził swoją 70-tą rocznicę życia zakonnego. Jako przykład wiernego trwania w zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej…

Więcej Info

Jedyny w swoim rodzaju

Temperament, zwyczaje i zachowania ludzi sprawiają, że nie ma dwóch takich samych osób, które byłyby absolutnie identyczne. To samo odnosi się do oblatów. Kiedy jeden z nich…

Więcej Info

Dla kogo o północy bije dzwon?

W innej części krótkich historii oblackich pisałem już o tym, jak ojciec Elphège Allard topiący się w rzece Dease został uratowany dzięki obrazowi Świętej Dziewicy. Ów ojciec…

Więcej Info

Trzydzieści trzy lata paraliżu nie mogły go zatrzymać – o. Nicolas Laverlochère OMI

Chciałbym przedstawić niepełnosprawnych oblatów, którzy wbrew swojej chorobie spełniali lub wciąż pełnią owocną posługę apostolską. Ich wielki duch wiary doświadczonej w…

Więcej Info

Kormoran ratuje jego życie

Turyści zatrzymujący się przy w amerindiańskiej wiosce Betsiamites, na północnym brzegu Rzeki Świętego Wawrzyńca, mogą przeczytać następującą inskrypcję na pamiątkowej…

Więcej Info

To było tylko dziecko… ale jakie dziecko!

Biskup J.Norbert Provencher, pionier apostolstwa w północnozachodniej Kanadzie, w 1844 roku został mianowany wikariuszem apostolskim całego obszaru usytuowanego od prowincji…

Więcej Info

Uratowany przez szkaplerz

Brat Celestin Guillet – bohater przytoczonej tutaj historii – urodził się we Francji 2 września 1842 roku. Po raz pierwszy wstąpił do nowicjatu Oblatów Maryi Niepokalanej w…

Więcej Info

Pierwszy brat – oblat w Południowej Afryce: Pierre Bernard OMI

Proponuję wam zapoznać się z pierwszym bratem naszych misji afrykańskich, człowiekiem „złotą rączką”, który zmarł w opinii świętości. Zulusi nazwali go małym – ubogim. Chodzi…

Więcej Info