Duchowość oblacka
- Strona Główna
- Czytelnia
- Duchowość Oblacka
Świętość Eugeniusza de Mazenod
Często świętość utożsamiamy ze świętością. Święty w naszym przekonaniu to człowiek bez grzechu, w pewnym sensie urodzony z aureolą nad głową. Jednak to niechrześcijańskie…
Eugeniusz de Mazenod – brat, ojciec i przyjaciel i jego rola w początkach istnienia Stowarzyszenia Misjonarzy Prowansji
Po przedstawieniu w zarysie początków Stowarzyszenia Misjonarzy Prowansji, niewątpliwie należałoby się skupić nieco bardziej na pewnych aspektach życia Założyciela i na jego…
Czy oblaci Maryi mają duchowość ignacjańską?
Tytuł poniższego studium dla wielu Oblatów może być prowokujący, choćby z tego powodu, że postawione pytanie różni się od wiadomości otrzymanymi przed laty.
Odnowić się w duchu charyzmatu oblackiego
Rok 1995 jest rokiem kanonizacji Eugeniusza de Mazenoda, naszego Założyciela. Ten rok wyciśnie zapewne głębokie piętno na historii Zgromadzenia. Tym bardziej powinien się on…
Życie Zakonne – Według św. Eugeniusza de Mazenoda
Eugeniusz de Mazenod nie miał dwóch powołań: jednego do kapłaństwa a drugiego do życia zakonnego. Miał tylko jedno powołanie: „stać się mężem apostolskim”. W tym powołaniu…
Przygotowanie i recepcja Reguły z 1818 roku – normy porządku i zarządzania
Założyciel chciał, aby stowarzyszenie misjonarzy było prawdziwą rodziną, co nie przeszkadzało, aby już od samego początku istnienia nadać mu określone cele i ramy. Nie…
Misjonarze Prowansji w latach 1816-1823 – rozeznanie i wytrwałość
W gąszczu studiów poświęconym nowicjatowi i różnorodnym aspektom formacji w początkach istnienia Misjonarzy Prowansji powracamy do opracowań dotyczących rekrutacji w latach…
Eugeniusz de Mazenod 1807-1808. Dwa kluczowe lata
W życiu Eugeniusza de Mazenod lata 1807-1808 mają kluczowe znaczenie. Jesienią 1808 roku ciągle jeszcze nie wie, co robić w życiu, nie ma żadnej konkretnej perspektywy.…
Biografia św. Eugeniusza
Biografia św. Eugeniusza de Mazenoda – to temat, któremu poświęcono już wiele książek[3], także wielotomowych.