Świętowanie uroczystości Niepokalanego Poczęcia, które jest świętem patronalnym oblatów, zbiegło się również z pierwszą rocznicą istnienia wspólnoty młodzieżowej Niniwa w Brukseli.

Wczoraj świętowaliśmy w Brukseli pierwsze urodziny naszej starszej części wspólnoty, czyli “NINIWY 20-35”. Trochę w okrojonym składzie, ale i tak bardzo radośnie. Jak zwykle zaczęliśmy po wieczornej Mszy świętej od kanapek i herbaty. Jak już wzmocniliśmy swoje siły fizyczne przyszedł czas na ducha – pomodliliśmy się spontanicznie rozważając Ewangelię z 8 grudnia. Po modlitwie – katecheza o Niepokalanej. Czyli trochę o dogmacie, o kulcie Matki Bożej i… o oblatach, oczywiście! 🙂 Było sporo reakcji, pytań, wspólnego szukania odpowiedzi i 2 piękne świadectwa osobistej relacji z Maryją! A po katechezie… niespodzianka! Czyli niniwowy tort urodzinowy (przepyszny!) i kalendarze NINIWITY na 2019 rok (to tak jeszcze od biskupa Mikołaja z czwartku! 😉 ). Pozdrawiamy bardzo serdecznie wszystkie wspólnoty NINIWY z Polski! I do zobaczenia na Festiwalu Życia!!! 😍

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej w Brukseli zajmują się przede wszystkim duszpasterstwem Polonii, mieszkającej w stolicy Belgii. Obejmują troską dwie świątynie, w których gromadzą się Polacy. Jedna znajduje się przy rue Jourdan, drugą jest kościół Notre-Dame de la Chapelle – jeden z najstarszych zabytków w centrum Brukseli.

(za:niniwa.org)