Niniwa Team kojarzy się nam zapewne z wyprawami rowerowymi – nic bardziej mylnego. Po sukcesie wypraw pieszych do Santiago de Compostela oraz do Rumunii, w 2020 roku piechurzy wraz z o. Dominikiem Ochlakiem OMI zamierzają odwiedzić Gruzję i Armenię.

Celem geograficznym wyprawy jest zdobycie kilku ważnych dla chrześcijaństwa i jednocześnie przepięknych miejsc w Gruzji i Armenii. Grupa piesza przez dwa lata wypraw wyrobiła sobie już swój styl podróżowania – najciekawsze odcinki pokonuje pieszo, ale żeby nie ograniczać się do niewielkiej przestrzeni, resztę pokonuje autostopem. Do pokonania pieszo około 450 km (około 25 km dziennie) – można przeczytać na stronie internetowej wydarzenia.

Żeby wziąć udział w wyprawie trzeba mieć ukończone 18 lat oraz wziąć udział w zgrupowaniu przygotowawczym, które odbędzie się w Beskidzie Żywieckim w dniach 8-10 maja br. Wyprawa do Gruzji i Armenii planowana jest w terminie 28.08-22.09.2020. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie oblackiego duszpasterstwa młodzieży:  KLIKNIJ

(pg)