Gorzów Wielkopolski: „Dom u oblatów” z posiłkami u seniorów

This is a custom heading element.

15 kwietnia 2020

„Dom u oblatów” to placówka dziennego pobytu dla 15 seniorów z Gorzowa Wielkopolskiego. Ośrodek prowadzony jest przez parafię oblacką pw. św. Józefa oraz Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda. Do tej pory dom oferował podopiecznym zajęcia gimnastyczne, wyżywienie oraz możliwość rozwijania pasji poprzez warsztaty i spotkania z zaproszonymi gośćmi. Sytuacja pandemii spowodowała, że „Dom u oblatów” musiał zawiesić swoją zwyczajną działalność.

Pracownicy placówki pomagali więc seniorom w inny sposób  – robiąc zakupy, załatwiając recepty,  czy udzielając wsparcia dobrym słowem w rozmowie telefonicznej. Dzięki pomocy wolontariuszy stowarzyszenia w ten sposób udało się pomóc również kilku seniorom spoza placówki – tłumaczy Anna Jakubowska.

Wśród wolontariuszy i pracowników placówki bardzo szybko zrodził się pomysł, aby nie pozostawić podopiecznych również bez ciepłego posiłku.

Wszystkie Panie, które dziś dostały obiad były bardzo zadowolone. Chodząc do nas od kilku lat, przyzwyczaiły się, że nie muszą gotować. W dodatku mogą ze spokojem siedzieć w domu i nie martwić się o zakupy.

Uczestnicy domu dziennego pobytu otrzymywać będą obiady od poniedziałku do piątku z dostawą pod drzwi aż do czasu, gdy wrócimy do normalnego trybu pracy – dodaje Anna Jakubowska.

Zorganizowanie akcji mogło się odbyć m.in. dzięki pomocy Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, osoby prywatne ofiarowały maseczki oraz rękawiczki. Dzięki temu seniorzy mogli również być zaopatrzeni w środki ochronne. Ze wsparcia, pochodzącego z 1% podatku, stowarzyszenie mogło zakupić pojemniki i inne potrzebne artykuły.

(pg/A. Jakubowska)