Siedlce: Ten dom działa

Dom św. Eugeniusza przy oblackiej parafii w Siedlcach.

20 stycznia 2022

W uroczystość Założyciela misjonarzy oblatów, 21 maja 2021 roku, przy oblackiej parafii w Siedlcach zainaugurowano działalność Domu św. Eugeniusza. Wydarzenie zgromadziło wielu parafian oraz świeckich stowarzyszonych z oblatami. Ideą powstania takiego miejsca była próba integracji wielopokoleniowej. Minęło ponad pół roku od otwarcia placówki i trzeba przyznać, że prężnie się rozwija.

To miejsce ma być takim miejscem integracyjnym o charakterze wielopokoleniowym: dla młodych, dla starszych, dla młodzieży – mówił podczas otwarcia proboszcz parafii pw. św. Teresy w Siedlcach – Cieszę się, że jest poradnia rodzinna, bo to jest też taka bardzo konkretna odezwa w kierunku ludzi, którzy będą potrzebowali wszelakiego rodzaju pomocy czy konsultacji.

Otwarcie Domu św. Eugeniusza w Siedlcach

Dom jest dostępny od poniedziałku do soboty. Dodatkowo w I i II niedzielę miesiąca przez cały dzień stanowi okazję do integracji wspólnoty parafialnej – można tutaj wypić kawę i zjeść coś słodkiego. W listopadzie zeszłego roku odbył się konkurs szachowy o puchar proboszcza, który cieszył się dużym zainteresowaniem ludzi w różnym wieku.

Podobnie zainaugurowano spotkania seniorów, dając okazję do spędzenia wolnego czasu, rozmów i… karaoke.

Oprócz propozycji okazjonalnych, związanych z konkretnymi wydarzeniami czy wspomnieniami, cyklicznie działa tutaj biblioteka parafialna, oferująca pozycje książkowe dla czytelników w różnym przedziale wiekowym. Dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty rękodzieła czy cykliczne zajęcia biblioteczne dla dzieci “Poduszkowce”. Dom ma służyć również lepszemu poznaniu postaci św. Eugeniusza, działa na zasadzie wolontariatu.

(pg)