Aktualności

„Operacja Powrót. Na pełnym Baku” – nowa książka od Niniwa Team

Ukazała się kolejna książka, która relacjonuje wyprawę Niniwa Team pt. Operacja Powrót. Na pełnym Baku. Na ponad 500 stronach śledzić możemy wyjątkową rowerową podróż do stolicy Azerbejdżanu.

Kolejna książka prof. Jarosława Różańskiego OMI

Nakładem Wydawnictwa Bernardinum ukazała kolejna książka o. prof. Jarosława Różańskiego OMI pt. "Mariannhill. Największa misja polska w dziejach Afryki”.

Madagaskar: w drodze do Befasy

Ojciec prowincjał Marek Ochlak OMI kontynuuje swoją podróż na Madagaskar. Jest w drodze do Befasy. Zatrzymał się w Atsirabe.

Warszawa: ojciec Paweł Zając OMI laureatem Nagrody Klio

W 2024 roku 120 wydawców i osób prywatnych zgłosiło do Nagrody KLIO rekordową liczbę 291 publikacji. Jednym z laureatów tego prestiżowego dla historyków wyróżnienia został misjonarz oblat.

Wspomnienie rocznicy śmierci sługi Bożego o. Victora Lelièvre’a OMI

29 listopada przypada rocznica śmierci sługi Bożego Victora Lelièvre’a OMI - apostoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Madagaskar: w seminarium i domach oblackich w Fianarantsoa

Ojciec prowincjał Marek Ochlak OMI odwiedza kolejne domy oblackie na Madagaskarze. Przebywa we Fianarantsoa, gdzie odwiedził seminarium, centrum audiowizualne oraz parafię.

Wspomnienie bł. Franciszka Estebana OMI i towarzyszy

28 listopada przypada wspomnienie liturgiczne 22 błogosławionych męczenników z Hiszpanii, Franciszka Estebana OMI i towarzyszy. „Wiem, że nas zabijacie dlatego, że jesteśmy katolickimi zakonnikami. Tak, jesteśmy. Tak ja, jak i moi towarzysze…

Poznań: 10. rocznica śmierci dr Wandy Błeńskiej

W dziesiątą rocznicę śmierci doktor Wandy Błeńskiej, 27 listopada, mszy świętej w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu przewodniczył abp Tomasz Grysa (nuncjusz apostolski na Madagaskarze). Służebnica Boża związana była z……

Maryja Niepokalana – patronka oblatów i „patent do nieba”

Jest 15 sierpnia 1822 r. Zgromadzenie założone przez Eugeniusza de Mazenoda, noszące pierwotnie nazwę Misjonarze Prowansji, a później Oblaci Świętego Karola, liczy zaledwie kilkoro, może kilkunastu braci. Tego dnia w życiu ojca założyciela wydarzył…

Co znaczy, że św. Eugeniusz był „człowiekiem Adwentu”?

Podczas kanonizacji św. Eugeniusza de Mazenoda w 1995 r. Jan Paweł II nazwał go „człowiekiem Adwentu”. Co te słowa tak naprawdę znaczą?