II edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego o oblacie-męczenniku

This is a custom heading element.

7 października 2021

Zbliża się koniec terminu nadsyłania prac w ramach II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI. Konkurs ma na celu propagowanie postaci oblata-męczennika.

Zobacz: [Wiersze laureatów I edycji konkursu literackiego im. o. Ludwika Wrodarczyka OMI]

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 9. do 19. roku życia. Konkurs jest skierowany do osób piszących w języku polskim, mieszkających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz poza jej granicami. Każda osoba biorąca udział w konkursie może nadesłać od jednego do trzech wierszy własnego autorstwa, które nie były nigdzie publikowane ani nagradzane.

Tematyka utworów powinna w dowolny sposób nawiązywać do wartości, jakimi kierował się o. Ludwik Wrodarczyk OMI:

Wyznaczanie szczytnych celów i wytrwałość w dążeniu do ich realizacji, dobroć, miłość do bliźniego i traktowanie wszystkich ludzi jednakowo bez względu na ich narodowość oraz wyznanie, ofiarowanie pomocy potrzebującym (dostarczanie leków i mikstur przyrządzanych własnoręcznie z ziół zebranych na okopowskich łąkach), okazywanie współczucia biednym i chorym, ofiarność jako skłonność do największych poświęceń, umiłowanie modlitwy, a także wielbienie Boga oraz Najświętszego Sakramentu, w obronie którego oddał życie – wyjaśniają organizatorzy konkursu.

Konkurs objęty jest patronatem m.in. Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów MN. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Zobacz: [Przecinany piłą na pół za wiarę – poznaj niezwykłe cytaty Sługi Bożego Ludwika Wrodarczyka OMI o wierze]